Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Wille Racławickie
Wille Racławickie

Racławice

677 000

Meble, antyki, meble antyczne - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Konsola (lustro) fryzjerska 2 - stronna

Konsola (lustro) fryzjerska 2 - stronna

Gdańskpomorskie 500 2021-01-14
znajdzto.plAntyki i sztuka / Meble
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MEBLE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MEBLE z miast:

Meble antyczne czy stylowe?

 

Zwolenników mebli antycznych w Polsce nie brakuje. Jednak co zrobić, jeśli nie możemy sobie pozwolić na wyjątkowy fotel czy komodę liczącą sobie kilkadziesiąt lat?

 

Rozwiązaniem są tu meble stylizowane na antyczne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nie tylko piękno starych mebli, ale i wygodę użytkowania. Stylizowane sofy, krzesła czy komody, które do złudzenia przypominają antyki, nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i elegancji. Ponadto przy zakupie mebli stylizowanych na antyczne nie trzeba martwić się, czy dana sofa pochodzi faktycznie z okresu, który deklaruje sprzedawca. W trakcie poszukiwań antyków nierzadko można spotkać meble, które wprawdzie pochodzą z dawnej epoki, ale posiadają zdobienia i elementy, które zostały dodane w późniejszym czasie lub które zdążyły przejść już drobne zabiegi kosmetyczne. Od mebli stylizowanych nawiązujących na przykład do epoki wiktoriańskiej nie wymaga się wiernego odwzorowania szczegółów. Można zatem powiedzieć, że meble stylizowane nadają się dla osób, które nie są znawcami antycznej sztuki meblarskiej, ale lubią posiadać meble wykonane w duchu epoki. Meble stylizowane na antyczne są także znacznie tańsze od swoich oryginalnych odpowiedników, choć ich cena jest znacznie wyższa od tradycyjnych mebli. Wyższa cena mebli antycznych wynika z faktu, że meble oryginalne są o wiele trudniej dostępne. Zwolennicy mebli stylowych bardziej także cenią sobie także możliwość użytkowania nowych mebli kupionych od producenta niż mebli, których sposobu użytkowania nie można sprawdzić lub które posiadają niemiłe niespodzianki np. korniki. Meble nowe objęte są ponadto gwarancją producenta, a w razie wykrycia wad, można je reklamować. Antyki oryginalne wymagają odpowiedniej konserwacji, gdyż z biegiem lat, pozostawione same sobie, mogą stracić na wartości. Meble stylizowane będą natomiast służyć jeszcze długie lata następnym pokoleniom. Ze względu na fakt, iż meble antyczne są o wiele trudniej dostępne od mebli stylowych, także trudniej jest wyposażyć nimi wnętrza, aby wszystkie elementy ze sobą harmonizowały. Inaczej jest z meblami stylizowanymi na antyczne, których wybór jest bardzo szeroki i daje możliwość urządzenia pokoju czy sypialni w jednolitej stylistyce.

Proszę czekać - ładowanie treści...