Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Biżuteria, stara biżuteria - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
PERŁY naturalne!

PERŁY naturalne!

Lublinlubelskie 2 750 2020-10-01
znajdzto.plAntyki i sztuka / Biżuteria
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BIŻUTERIA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BIŻUTERIA z miast:

Gdzie szukać antyków?

 

Nierzadko dom lub mieszkanie wyposażone ze smakiem w stare meble i antyczne przedmioty emanuje atmosferą niezwykłości i tajemniczości.

 

W Polsce nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy starych rzeczy o różnej wartości rynkowej. W zbieraniu nie zawsze chodzi bowiem o to, aby na eksponatach zarabiać. Mówi się, że prawdziwi kolekcjonerzy nie sprzedają swoich nabytków, ale je przechowują z sentymentu lub walorów estetycznych. Wraz z nastaniem ery internetu dostęp do rzadkich okazów i starych przedmiotów stał się łatwiejszy. W sieci nie brakuje miejsc, gdzie można wymieniać się doświadczeniami w zbieractwie różnego rodzaju antyków, podzielić się swoją wiedzą i wątpliwościami co do wartości posiadanego przedmiotu. Miejsc, gdzie możemy znaleźć ciekawe eksponaty jest obecnie bardzo wiele. Warto w pierwszej kolejności zaglądać do ogłoszeń prasowych oraz na portale ogłoszeniowe w internecie. W porównaniu z rynkami światowymi rynek antykwaryczny w Polsce nie jest tak bogaty, dlatego po zapoznaniu się z ofertą krajową antykwariatów i tym, co oferują prywatni kolekcjonerzy, warto przejrzeć oferty aukcji zagranicznych. Wiodący w tym jest rynek angielski, który obfituje w domy aukcyjne prezentujące przedmioty pochodzące już z XVII wieku po lata 50. XX wieku. Jeśli zależy nam na nabyciu wartościowych i unikatowych przedmiotów, warto pamiętać, aby nie dokonywać zakupów spontanicznie. Zdarza się bowiem, że ciekawy na pierwszy rzut oka eksponat okazuje się falsyfikatem. Warto zatem zdobywać wiedzę na temat technik rękodzielniczych i produkcyjnych, które były stosowane w różnych okresach. Po oględzinach może się bowiem okazać, czy przedmiot przeszedł renowację, a niektóre części zostały zamienione na nowsze. Najlepszym miejscem do zakupów antyków są antykwariaty i aukcje antykwaryczne. Jeśli nie zależy nam na kupowaniu drogich przedmiotów, tylko interesują nas głównie co ciekawsze drobiazgi, warto wybrać się także na targi staroci, np. organizowane w ramach Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku lub we francuskim Lille.

Proszę czekać - ładowanie treści...