Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Wille Racławickie
Wille Racławickie

Racławice

677 000

Biżuteria, stara biżuteria - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
PERŁY naturalne!

PERŁY naturalne!

Lublinlubelskie 2 750 2021-01-14
znajdzto.plAntyki i sztuka / Biżuteria
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BIŻUTERIA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BIŻUTERIA z miast:

Gdzie szukać antyków?

 

Nierzadko dom lub mieszkanie wyposażone ze smakiem w stare meble i antyczne przedmioty emanuje atmosferą niezwykłości i tajemniczości.

 

W Polsce nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy starych rzeczy o różnej wartości rynkowej. W zbieraniu nie zawsze chodzi bowiem o to, aby na eksponatach zarabiać. Mówi się, że prawdziwi kolekcjonerzy nie sprzedają swoich nabytków, ale je przechowują z sentymentu lub walorów estetycznych. Wraz z nastaniem ery internetu dostęp do rzadkich okazów i starych przedmiotów stał się łatwiejszy. W sieci nie brakuje miejsc, gdzie można wymieniać się doświadczeniami w zbieractwie różnego rodzaju antyków, podzielić się swoją wiedzą i wątpliwościami co do wartości posiadanego przedmiotu. Miejsc, gdzie możemy znaleźć ciekawe eksponaty jest obecnie bardzo wiele. Warto w pierwszej kolejności zaglądać do ogłoszeń prasowych oraz na portale ogłoszeniowe w internecie. W porównaniu z rynkami światowymi rynek antykwaryczny w Polsce nie jest tak bogaty, dlatego po zapoznaniu się z ofertą krajową antykwariatów i tym, co oferują prywatni kolekcjonerzy, warto przejrzeć oferty aukcji zagranicznych. Wiodący w tym jest rynek angielski, który obfituje w domy aukcyjne prezentujące przedmioty pochodzące już z XVII wieku po lata 50. XX wieku. Jeśli zależy nam na nabyciu wartościowych i unikatowych przedmiotów, warto pamiętać, aby nie dokonywać zakupów spontanicznie. Zdarza się bowiem, że ciekawy na pierwszy rzut oka eksponat okazuje się falsyfikatem. Warto zatem zdobywać wiedzę na temat technik rękodzielniczych i produkcyjnych, które były stosowane w różnych okresach. Po oględzinach może się bowiem okazać, czy przedmiot przeszedł renowację, a niektóre części zostały zamienione na nowsze. Najlepszym miejscem do zakupów antyków są antykwariaty i aukcje antykwaryczne. Jeśli nie zależy nam na kupowaniu drogich przedmiotów, tylko interesują nas głównie co ciekawsze drobiazgi, warto wybrać się także na targi staroci, np. organizowane w ramach Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku lub we francuskim Lille.

Proszę czekać - ładowanie treści...